Spotřebitelský úvěr

Co k tomuto tématu dodat? Snad jenom to, že jsou velice oblíbené a to díky své rychlosti vyřízení, ale také jednoduchosti, se kterou to zvládne snad každý. Tento název sám o sobě sice může znít poněkud mohutně a neprakticky, nejde však o nic složitého. Úvěr značí půjčení si peněz, tedy peněžních prostředků od někoho, kdo jimi disponuje. Mohou to být klidně nebankovní společnosti, které velice rády poskytují právě spotřebitelské úvěry.
Takovouto smlouvu dneska podepíše i v jakémkoliv obchodě. Vyberete si zboží, a pokud máte s sebou náležité doklady totožnosti, které musíte mít, protože se samozřejmě ve smlouvě udávají, tak si můžete odvézt zboží a platíte jenom jisté částky, které jsou měsíčními splátkami za daný výrobek. Okamžitě tak máte smlouvu o úvěru podepsanou. V případě bank jde však už o něco těžší vyřizování a samozřejmě také zdlouhavější.
Důležitá je samozřejmě také doba, která se určuje, tedy dobu, po kterou budete splácet. Nesmíme opomenout výši RPSN podle které bychom se v tomto také měli lépe orientovat. Jeho výše totiž udává výhodnost koupi.
Tento spotřebitelský úvěr tak můžete vlastně vyřídit kdekoliv a kdykoliv, proto jsou také tyto produkty tak velice oblíbené. Pokud vám nezáleží na tom, kolik byste eventuelně přeplatili, tak jsou jistě výhodné v tom, že nemusíte hlídat, kolik máte s sebou nebo na účtu peněz. Zkrátka jdete a koupíte ten nejkrásnější dárek, který si vyberete pro vás nebo pro vaše blízké. Splácíte jenom měsíčně jisté částky a většinou je vyřízení opravdu rychlé.
Automobil, ale i pračka, myčka, televize, spotřební zboží ale i veškeré vybavení domácností se dá jednoduše pořídit s tímto produktem.
Nemusíte ničím ručit, takže je to opravdu nezávazné. Zajišťovat je mohou banky ale i další finanční instituce. Tato strana také získává úrok z úvěru. Výše této částky se pohybuje podle počtu procent, která vám udává konkrétní smlouva. Pohybovat se může například kolem 10% ročně. Typické jsou příklady splátek, které se zadávají měsíčně k dohodnutému dnu.

Informace se týkají jen úvěrů, které nejsou spotřebitelské úvěry ve smyslu zákona 257/2016, sb. o spotřebitelském úvěru.

Spotřebitelský úvěr