Australská hypotéka

Jedná se o další možnost, kterou si lidé mohou vypůjčovat peníze. Hypoteční banka poskytuje různé druhy těchto služeb a mezi nimi je zde i Australská hypotéka. Hypoteční úvěry se dají pořídit více možnostmi. Tento typ v sobě zahrnuje degresivní výpočet úrokové sazby.
V praxi tak máme možnost pozorovat fakt, že když si lidé vypůjčí více peněz, tím větší slevu na úrokové sazbě získají. Takže pokud si vezmete vyšší úvěr, tak platíte na úrocích méně, tedy nižší částky.
Odtud se také vzal i název, tedy podle sloganu, že splátky jsou vzhůru nohama.
Vypůjčit si takto peníze mohou samozřejmě jak fyzické osoby, tak také právnické. Je to určeno každému, kdo by takovýmto způsobem potřeboval peníze. Je to v podstatě jako klasický hypoteční úvěr, akorát v tom slova smyslu, že vždy to musí být zajištěno zástavním právem k nemovitosti.
V častých případech může být zastavena nemovitost, která je právě tímto úvěrem financována, ale nemusí to tak být ve všech případech.
Tento typ může být účelový a neúčelový. U účelového jde o vztah ke konkrétní nemovitosti. U neúčelového, peníze můžete využít na cokoliv.
Degresivní sazba v tomto případu znamená i výpočet úrokové sazby, která se snižuje díky zvyšující se částce úvěru.
Pokud si potřebujete vzít vyšší částku na úvěr, tak s tímto způsobem můžete vyřešit i více problémů najednou. Můžete financovat jednak nemovitost, ale například také rekonstrukci nemovitosti a její vybavení. V tomto případě účelová a neúčelová, tedy kombinace obojího.
Zákazník takovéto hypotéky tak může o tomto způsobu přemýšlet, pokud zvažuje splácení na více jak pět let, díky fixaci sazby. Bydlení si tak zařídíte mnohem dříve a nemusíte si tak dělat starosti s tím, jestli budete mít i na pozdější vybavení domu. V rámci těchto výhod, že si vezmete vyšší úvěr, tak získáte i slevy u australské hypotéky.

Informace se týkají jen úvěrů, které nejsou spotřebitelské úvěry ve smyslu zákona 257/2016, sb. o spotřebitelském úvěru.

Australská hypotéka